Prodej a koupě ordinace

PRODEJ ORDINACE JAKO S.R.O.


jsme schopni Vám zajistit na klíč a díky našim více než 20ti letým zkušenostem v minimálním čase 2-3 měsíce. Pokud kupujícího zatím ještě neznáte a chcete prodávat, vyhledáme ho. Převod lékařské praxe na nového vlastníka může však trvat i 6-8 měsíců, a to pokud je ze strategických důvodů vhodnější nejprve převést praxi z OSVČ na s.r.o. nebo v případě, že musíme kupujícího teprve najít, pak i rok a déle, kontaktujte nás proto s dostatečným předstihem.

Jaké jsou formy prodeje lékařských praxí? Navrhneme tu správnou a bezpečnou cestu. Vyjednáváme mezi stranami a provedeme Vás celým procesem s právní i administrativní podporou a ohláškami na úřady. Prodávat nyní můžete takřka bez hrozeb výběrového řízení i lékařskou praxi vedenou jako OSVČ Smlouvou o převodu závodu nebo je možno prodat část praxe Smlouvou převodu části závodu. Pokud je praxe již vedena, jako s.r.o. a předmětem prodeje je její obchodní podíl, jsme schopni prodej vyřídit velmi rychle a to za 1 a půl měsíce včetně komunikace se zdravotními pojišťovnami. I když vlastníte s.r.o. neznamená to, že prodej ordinace je jednoduchá a rychlá akce, kterou vyřídíte podpisem Kupní smlouvy o převodu obchodního podílu a je hotovo, naopak prodej se týká stejného počtu úřadů a je potřeba zařídit dokonce více úkonů, než u transformace na s.r.o.; cesta prodeje s.r.o. je stejně náročná jako prodej OSVČ, jen se užívá jiných smluvních forem a prodej OSVČ je cenově méně výhodný z daňových důvodů.

Obě formy - prodej OSVČ i prodej s.r.o. jsou pro lékaře složitou životní situací a je potřeba ve všech případech (tedy i když vlastníte s.r.o.) komunikovat se všemi úřady - hygienou, živnostenským rejstříkem, krajským úřadem/magistrátem, smluvními partnery, zaměstnanci, soc. a fin. státní správou, účetními/daňovými poradci, notáři/ právníky a v neposlední řadě s pojišťovnami a velmi často také s rodinnými příslušníky. Provedeme Vás rádi a uctivě celým procesem včetně vyjednávání mezi kupujícím a prodávajícím a jednáním s pojišťovnami na klíč, zajistíme právně-administrativní servis. Můžeme Vám ZPRACOVAT OCENĚNÍ a můžeme Vám i VYHLEDAT VHODNÉHO KUPUJÍCÍHO, navrhneme nejbezpečnější možný postup prodeje a vyřídíme ho s minimální zátěží na poskytovatele - lékaře. Během celého procesu jsme v úzkém osobním kontaktu s oběma stranami. Celý obchodní případ realizujeme na klíč. Vypracováváme smlouvy, zajišťujeme komunikaci s příslušnými úřady a zdravotními pojišťovnami a dbáme, aby převod proběhl hladce a ke spokojenosti obou stran. 

POSKYTUJEME 1H KONZULTACE LÉKAŘŮM / PODNIKATELŮM PŘED ZAMÝŠLENÝM PRODEJEM / KOUPÍ LÉKAŘSKÉ PRAXE

JAK PROBÍHÁ PRODEJ LÉKAŘSKÉ PRAXE? Rozmýšlíte se, zda praxi koupit nebo prodat a za jakou cenu? Co Vás čeká jako začínajícího podnikatele, soukromého lékaře nebo naopak, jak svoji praxi prodat, jak vyhledat kupujícího, jak prodávajícího? Na jaké ukazatele se soustředit, za jakou cenu a jak ji správně komunikovat? Jak se zeptat prodávajícího na hodnotu jeho praxe, nebo naopak jak financovat koupi ordinace? Jak ordinaci správně ohodnotit a dohodnout se? Co Vás čeká potom? Jaká je bezpečnost prodeje a jakou transakci / finanční zajištění a strategii právní a daňovou při prodeji zvolit? Jak časově naplánovat prodej ordinace? Jak je to se zaměstnanci? Kde jsou rizika a jaké známe příklady z terénu a historie prodejů v České republice, jak se k prodejům soukromých ordinací staví zdravotní pojišťovny nebo jaká je vize budoucnosti na trhu lékařských praxí a trend vývoje budoucnosti v privátním sektoru zdravotnictví?

NA TYTO OTÁZKY A MNOHO DALŠÍHO VÁM ODPOVÍME V HODINOVÉ KONZULTACI, KTERÁ JE MOŽNÁ DOMLUVIT PŘÍMO U VÁS V ORDINACI / ON-LINE PŘES SKYPE, WHATSAPP NEBO ZOOM, ANEBO JINDE. ZAVOLEJTE NÁM NA 775679009 A DOMLUVTE SI TERMÍN. 

PRO PRODÁVAJÍCÍHO 

V případě zájmu provedeme na počátku analýzu připravenosti ordinace na převod na nového vlastníka a ekonomický a marketingový audit praxe - OCENĚNÍ LÉKAŘSKÉ PRAXE. Tato analýza pomůže kupujícímu v rozhodování, zda množství vynaložených nákladů odpovídá ceně a návratnosti investice. Prodávajícímu včasná analýza pomůže zvýšit hodnotu prodávané praxe a postavit obhájení požadované ceny na tvrdých datech a komunikovat ji od určité jasné výše nebo se prodávající může rozhodnout, zda bude pokračovat s prodejem sám nebo počká na další rok, kdy ordinaci ještě zhodnotí nebo se s námi rovnou domluví na pokračování spolupráce a vyřízení prodeje ordinace na klíč přes naší společnost MEDSTAR.

PRO KUPUJÍCÍHO

Jste lékař nebo podnikatel a je Vaším záměrem koupit lékařskou praxi určité specializace a nemáte čas na vyhledávání nebo sledování inzerátů? Vaše vysněná praxe stále není k nalezení nebo je hned prodaná? Najdeme Vám takovou praxi, jakou požadujete, a která se ještě neinzeruje přímým vyhledáváním praxí v terénu. V případě zájmu o vyhledávání praxí nás kontaktujte. Napište nám "Chci koupit ordinaci nebo chci koupit lékařskou praxi" na info@medstar.cz a my se Vám ozveme obratem. 

CENÍK 

Naše ceny jsou standardní / střední a v rámci odbornosti a dosažených dlouholetých zkušeností se specializací výhradně na zdravotnické právo a právo obchodních korporací dokonce mírné. Ceník nezveřejňujeme, jelikož tak, jako cena ordinací je pokaždé jiná a není možné generalizovat, je i naše služba a provize koncipována na míru a se zohledněním náročnosti dané situace. V případě balíčku služeb nabízíme množstevní slevy. Ceny prezentujeme na osobní konzultaci. Konzultace je zdarma, pouze pokud se dohodneme na další spolupráci. V případě, že spolupráci nenavážeme do 1.měsíce, je hrazená. V rámci konzultace se dozvíte náš odborný pohled na Vaši konkrétní situaci, navrhneme Vám strategický plán postupu a řešení. Tedy nejde jen o prezentaci - nabídku spolupráce, ale zhodnocení Vašeho plánovaného záměru. Pracujeme na základě smluvních dohod a akce vyřizujeme s přidělením plné moci, jež nás neopravňuje k podpisu, tato verze je pro Vás bezpečná, plnou moc užíváme pro vyřizování na příslušných úřadech nebo se smluvními partnery, chráníme tak Vaše podnikání. O všech našich krocích Vás důkladně informujeme, jsme naprosto transparentní, vše je písemně dokladováno pro potřeby daňové a právní. 

Těšíme se na spolupráci s Vámi. 

Váš MEDSTAR s.r.o. 

+420 775 679 009 

Více na Ocenění lékařské praxe

Oslovila vás naše nabídka a rádi by jste využili našich služeb, potřebujete více informací?
Neváhejte nás prosím kontaktovat »